Towarzystwo Przyjaciół Skawiny

Finał XVI Kolędowej Szansy na Sukces

data dodania: 7 lutego 2017

17 stycznia 2017 r. w Sali Teatralnej Pałacyku „Sokół” w Skawinie odbył się  Finał XVI „Kolędowej Szansy na Sukces”.

Organizatorami tej wspaniałej uroczystości byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie oraz Towarzystwo Przyjaciół Skawiny. W konkursie wzięło udział łącznie 15 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie. Dzięki życzliwości Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie już po raz kolejny mogli oni zaprezentować się w „Sokole”.
Zaproszonych gości niezmiernie ciepło przywitał Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Pan Grzegorz Kubicki. W gronie szanownych gości znaleźli się: przedstawiciele władz samorządowych , dyrektorzy szkół, stowarzyszeń i instytucji z terenu Miasta i Gminy Skawina, a także przyjaciele szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów SOSW w Skawinie.
Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter. Na scenie zaprezentowały się muzyczne duety. Tak jak w życiu nigdy nie jesteśmy sami, tak samo w konkursie każdemu z uczniów towarzyszył Anioł, który pomógł mu przełamać tremę i pięknie zaśpiewać. W role Aniołów wcielili się między innymi: Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina  Norbert Rzepisko, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” Pani Cecylia Chrząścik oraz wiele innych osób, przyjaciół SOSzW.
Wśród wykonywanych utworów znalazły się zarówno tradycyjne liczące ponad dwieście lat kolędy, jak i nowsze, współczesne, wzruszające pastorałki.
Swój debiut na scenie miał również chór składający się z nauczycieli SOSW w Skawinie, który rozpoczął wspólne kolędowanie piękną pastorałką pod tytułem „Dziś w stajence mały Jezus się narodził”. Następnie rozpoczęła się konkursowa rywalizacja i na scenie pojawiały się muzyczne duety.
Zarówno uczniowie jak i towarzyszący im goście byli podekscytowani, ale i stremowani. Odwagi artystom dodawała licznie zgromadzona publiczność, która gromkimi brawami oklaskiwała każdy występ.
Konferansjerami uświetniającymi uroczystość byli nauczyciele SOSzW w Skawinie Danuta Lach i Sebastian Krasny, który przeprowadzał z kolędnikami mini-wywiad, podczas którego mogliśmy bliżej poznać młodych artystów, ich zainteresowania oraz plany na przyszłość.
Po prezentacji wszystkich muzycznych duetów, jury udało się na naradę, a publiczność miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, kolędując wraz z młodymi artystami.
Jury miało trudne zadanie przy wyborze laureatów gdyż każdy z uczestników włożył w przygotowanie ogromne serce i pracę. Uczniowie wsparci pomocą dorosłych stworzyli urokliwe i łapiące za serce świąteczne widowisko. Uczestnicy pamiętając jednak o konkursowej rywalizacji starali się zaśpiewać najlepiej jak tylko potrafią i poruszyć oceniających.
Czteroosobowa komisja, w skład której weszli: Dyrektor Centrum Don Guanella w Skawinie ksiądz Jarosław Januszewski, Wizytator Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej ksiądz Andrzej Wciślak, Zastępca Przewodniczącego  Towarzystwa Przyjaciół Skawiny Ewa Tarnopolska oraz Wicedyrektor SOSW w Skawinie Grzegorz Kubicki przyznała nagrody następującym zwycięzcom:

I MIEJSCE – Dominika Abramczyk
II MIEJSCE – Sabina Sroka
III MIEJSCE – Maja Łuc

Jury przyznało także wyróżnienia za radość śpiewania, które otrzymali: Paulina Rosińska, Dariusz Gwiżdż i Piotr Bednarz.
Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, Pana Zdzisława Samborskiego oraz Panią Dyrektor Grażynę Wójcik.
Kolędowa Szansa na Sukces to przepiękna tradycja, wydarzenie łączące ludzi. Przekonali się o tym wszyscy, którzy w ten mroźny dzień wysłuchali pięknych kolęd i pastorałek. Wykonawcy swoim występem rozgrzali serca wszystkich zgromadzonych oraz zachęcili do wspólnego śpiewu.
Kolędowa Szansa na stałe wpisała się w kalendarz skawińskich imprez. Cieszy się ona ogromną aprobatą i zainteresowaniem oraz wsparciem lokalnej społeczności. Jest również wspaniałą okazją do integracji ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i pozwala na odkrywanie ukrytych talentów.