Towarzystwo Przyjaciół Skawiny

JESIEŃ W TURČIANSKICH TEPLICACH – NA FALACH LIPTOWSKIEJ MARY

data dodania: 4 września 2013

Zarząd Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków SSPM chcących aktywnie spędzić czas na, kolejną odsłonę kraju naszych słowackich przyjaciół w ramach wyjazdu integracyjnego „Jesień w Turčianskich Teplicach – na falach Liptowskiej Mary”.

Tym razem poznawać będziemy: spiskie miasto Levocza – najwspanialszy „kamień szlachetny w koronie spiskiej”, udamy się na Mariańską Górę wznoszącą się ponad 300 metrów nad miastem – to miejsce szczególne dla słowackich katolików (takie jak dla Polaków Jasna Góra). W piątkowe popołudnie odwiedzimy także Zamek Spiski. Kolejnymi miejscami na trasie naszej wycieczki będą: jedna z Demianowskich Jaskiń, Liptovska Mara (największe jezioro na Słowacji)
oraz Muzeum Wsi Liptowskiej dokumentujące architekturę ludową Liptova).

Jak zawsze zatrzymamy się w Hotelu Vysehrad, gdzie w sobotni wieczór spotkamy się z naszymi słowackimi przyjaciółmi z Turčianskich Teplic a niedzielę chętne osoby będą mogły zażyć kąpieli leczniczych na słynnych turčianskich basenach.

Wyjazd zaplanowano w dniach 4,5,6 października br. – szczegółowy program do pobrania

TUTAJ

Zapisy na wycieczkę przyjmują koordynatorki wyjazdu:

Krystyna Droździewicz – Prezes SSPM – tel. 508 507 251
Małgorzata Kopeć – Wiceprezes SSPM – tel. 502 168 124

Wpłaty przyjmowane będą w dniu 12 września 2013 r. o godz. 18.00 w biurze SSPM w Skawinie Rynek 12

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjeździe. Wyrażamy nadzieję, że wycieczka będzie kolejną okazją do zacieśniania przyjaźni i wzmocnienia wzajemnych relacji członków naszego stowarzyszenia oraz mieszkańców zaprzyjaźnionych miast.

Zarząd SSPM