Towarzystwo Przyjaciół Skawiny

65O KILOMETRÓW NA 650 LECIE SKAWINY

data dodania: 20 maja 2014

To była chyba najbardziej widowiskowa impreza związana z rocznicą lokacji naszego miasta.
Organizatorami tego wydarzenia byli: Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Skawinie, UKS „Jedynka” w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Stowarzyszenie Sportowe SKIMKA.
Niezależnie czy to był dzień czy noc, niezależnie od pogody czy słońce czy deszcz uczestnicy sztafeta musieli biec… i dobiec do końca.
674 uczestników biegu pokonało dystans 650 km w ciągu trzech dni i dwóch nocy, dokonując 2600 okrążeń skawińskiego rynku. Sztafetę rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Adam Najder 13 maja punktualnie o godzinie 9.oo.
Pokonanie tego dystansu zajęło uczestnikom sztafety 52 godziny 25 minut i 28 sekund. Pałeczkę przekazywali sobie: dzieci i młodzież skawińskich szkół, przedstawiciele klubów sportowych, organizacji i stowarzyszeń, urzędnicy oraz mieszkańcy gminy. Sztafetę zakończyli uczniowie Gimnazjum nr 1 w dniu 15 maja o godzinie 13.25.
W tak doniosłej jubileuszowo – sportowej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Skawiny. Nasz 10 osobowy zespół sztafetowy składał się z członków i sympatyków TPS. W jego skład weszli: Zofia Grodecka, Zofia Kapera, Czesława Kopeć, Halina Lech, Wanda Pabian, Stanisław Grodecki, Bolesław Jamróz, Mariusz Tarnopolski, Artur Szymula i Krzysztof Wala. Nasza sztafeta rozpoczęła bieg, 14 maja o godzinie 19.18.12, a zakończyła o godzinie 20.01.43 dokonując 35 okrążeń rynku o łącznej długości 8,75 km. Po naszym biegu skawińska sztafeta jubileuszowa miał przebyte łącznie 427,25 km.
Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i wolą walki. Mimo, że regulamin przewidywał uczestnictwo minimum 1 biegacza z pałeczką sztafetową, w czasie naszego biegania często na zmianie biegało 3,4 a nawet więcej uczestników. Ostatnią zmianę sztafeta TPS pokonała w pełnym 10 osobowym składzie.
Taka sztafeta może powtórzyć się za wiele, wiele lat!