Towarzystwo Przyjaciół Skawiny

TRZEŹWY UMYSŁ, BYSTRY WZROK – BIEGAJMY RAZEM CAŁY ROK

data dodania: 10 lipca 2013

Takie hasło towarzyszyło ekipie reprezentującej Towarzystwo Przyjaciół w Skawinie podczas X Jubileuszowej Imprezy Środowiskowej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która odbyła się w Parku Miejskim w Skawinie obok Pałacyku „Sokół” w dniu 15 czerwca 2013r. Organizatorami imprezy kończącej Skawińskie Dni Profilaktyki „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień” jak co roku byli: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie poprzez Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, Gimnazjum Nr 1 w Skawinie przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Organizatorzy stworzyli mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny, radosnego bycia razem, bliżej siebie – bliżej dziecka. W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji: zawody sportowe, w tym biegi w różnych grupach wiekowych, konkurencje rodzinne, pokazy artystyczne i taneczne, w tym pokaz specjalnych gości – zespołu Elita znany z programu „Mam talent”.

Atrakcją imprezy był udział biegowych „Sztafet honorowych”, które tworzyli przedstawiciele: Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Centrum Wspierania Rodziny, Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Prawicowego Bloku Samorządowego, Centrum Helen Doron, Ratownicy Wodni WOPR, Klub Sportowy „Optima”. Towarzystwo Przyjaciół Skawiny reprezentowali: Prezes TPS Stanisław Grodecki oraz członkowie: Wanda Pabian, Jan Liskiewicz oraz Mariusz Tarnopolski.

Naszej drużynie SSPM kibicowali członkowie Towarzystwa: Czesława Kopeć, Halina Lech, Zofia Płonka, Małgorzata Janiec-Jania, Agnieszka Odrzywołek, Katarzyna Witek.

Serdecznie dziękujemy naszym członkom i sympatykom za to, że tak gorąco zagrzewali nasz zespół do walki, nie szczędząc gardła i używając wszystkich możliwych atrybutów kibica, takich jak transparenty, baloniki, trąbki itp.

Warto podkreślić, że wszystkim drużynom kibicowali również: Pani Urszula Stochel Wicestarosta Powiatu Krakowskiego oraz Pan Adam Najder Burmistrz Miasta i Gminy Skawina.

Za zdrową rywalizację dziękujemy też innym drużynom w tym zespołowi Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, którą tworzyli: Małgorzata Kopeć, Iwona Kościelny, Tomasz Stawowy, Dominik Niechaj oraz drużynie Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, którzy pobiegli w składzie: Krystyna Droździewicz, Grażyna Mysza, Antoni Sapała oraz Maciej Tarnopolski.

Miło nam poinformować, że za udział w sztafecie Prezes TPS Stanisław Grodecki otrzymał od Burmistrza Adama Najdera podziękowanie za udział naszego stowarzyszenia w imprezie. W liście burmistrz wyraził wdzięczność za aktywny udział naszej reprezentacji w „sztafecie honorowej”. Podkreślił wyjątkowość naszych członków, dzięki którym udało się zrealizować społeczne i profilaktyczne cele przedsięwzięcia. Uczestnictwo naszego zespołu świadczy niewątpliwie o charakterze organizacji zaangażowanej w sprawy lokalne i społecznie odpowiedzialnej.

Przygotowała: Czesława Kopeć

Fotografie: Małgorzata Kopeć, Aleksandra Gruca