Towarzystwo Przyjaciół Skawiny

WARSZTATY INFORMATYCZNE ROZPOCZĘTE!

data dodania: 15 grudnia 2012

W mikołajkowe popołudnie – 6 grudnia – rozpoczęły się zajęcia pierwszej grupy uczestników projektu Czego Jan nie umie tego Jaś go nauczy – e – warsztaty literackie promujące integrację międzypokoleniową. Dziesięć osób, pełnych energii i zapału przystąpiło do nauki obsługi czytników e-booków. Zajęcia, prowadzone przez panie Magdaleną Stec i Magdalenę Włodarską odbywają się dwa razy w tygodniu w nowo utworzonym MultiCentrum w Skawinie. Nowoczesne, wygodne i przestronne wnętrza stwarzają komfortowe warunki do pracy. W trakcie warsztatów informatycznych uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu między innymi:

– czym jest e-book,

– jakie są cechy charakterystyczne e-booków,

– jakie są zalety i wady książek w postaci elektronicznej,

– czym różni się audiobook od e-booka.

Uzyskują informacje odnośnie podstawowych funkcji czytników e-booków  (czytanie książek, odtwarzanie audiobooków, plików muzycznych, oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć, możliwości słuchania radia). Nabyte umiejętności będą wykorzystywać podczas drugiej części projektu – warsztatów literackich, które mają udowodnić tezę, że  Ze śmiechem łatwiej żyć. Rozpoczną się one zaraz po Nowym Roku.

W trakcie warsztatów, oprócz fachowej kadry trenerskiej, pomocą dla naszych uczestników są wolontariusze, zrzeszeni w działającym przy TPS Skawińskim Centrum Wolontariatu. W przypadku tej grupy jest to młodzież z Zespołu Szkół Katolickich w Skawinie. Pełni pasji i zaangażowania młodzi ludzie starają się, by zajęcia przebiegały sprawnie, a i oni sami sporo na nich korzystają.

Projekt Czego Jan nie umie tego Jaś go nauczy – e – warsztaty literackie promujące integrację międzypokoleniową finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Towarzystwem Przyjaciół Skawiny – są jeszcze pojedyncze miejsca na trzecią grupę szkoleniową – zajęcia rozpoczynają się w marcu 2013 r.