Towarzystwo Przyjaciół Skawiny

WIECZÓR ŚPIEWANIA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

data dodania: 24 listopada 2016

14 listopada 2016 roku w ZKS w Skawinie odbył się Wieczór Śpiewania Pieśni Patriotycznych połączony z warsztatami bibułkarskimi. Organizatorami tego wydarzenia było Razemkowo – Koło Robótek Ręcznych działające przy TPS oraz Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie.
W wydarzeniu tym uczestniczyła spora grupa zaproszonych pań z Klubu Seniora w Zelczynie, które na wstępie pięknie zaśpiewały ułożoną przez siebie piosenkę. Przybyli też członkowie zarządu TPS, pani dyrektor ZKS w Skawinie, przedstawiciele Biblioteki Pedagogicznej oraz sympatycy koła.
W pierwszej części pod kierunkiem pań z Razemkowa powstawały piękne biało-czerwone róże z bibuły. Następnie wszyscy rozśpiewali się „patriotycznie”. Każdy uczestnik otrzymał aż dwa śpiewniki: jeden przygotowała Biblioteka Pedagogiczna, drugi – panie z Zelczyny. Można zatem wnioskować, że „wszystko grało i śpiewało na dwieście procent”.


Ponadto panie z koła postarały się piękny wystrój sali, smaczny poczęstunek oraz kotyliony w patriotycznych barwach dla wszystkich uczestników. Same wystąpiły również we własnoręcznie wyhaftowanych bluzkach . Atmosfera wieczoru była wyjątkowo serdeczna. Z pewnością wydarzenie to pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.
Śpiewającym akompaniowali: pan Andrzej Tatko (banjo), pani Lidia Żmuda (keyboard) i Agata Lasek (gitara).