Towarzystwo Przyjaciół Skawiny

ZAPRASZAMY DO UDZIALU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

data dodania: 23 listopada 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, Fundacja Skawińskie Centrum Wolontariatu oraz Towarzystwo Przyjaciół Skawiny serdecznie zapraszają do udziału w trzeciej edycji wyjątkowego konkursu fotograficznego „Książka w obiektywie”.
To właśnie książki otwierają przed nami nowe światy. A dzięki wizualizacji scen z książek możemy zachęcić do sięgnięcia po zaprezentowaną powieść.
 
Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać zdjęcie, które związane jest z ulubioną książką lub bohaterem literackim. Następnie wydrukować i wypełnić formularz uczestnictwa dostępny na jednej ze stron: www.biblioteka-skawina.pl, www.tps.skawina.pl  lub www.scw-skawina.pl. Ostatnim elementem jest dostarczenie zdjęcia w postaci cyfrowej na płycie CD oraz formularza, osobiście lub przesyłką pocztową do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie (ul. Mickiewicza 26, 32-050 Skawina) w terminie do 21 stycznia 2017 r. Spośród nadesłanych prac jury konkursu wyłoni trzy najlepsze, które zostaną uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami.

Inspiracji do fotografii jest tyle, ile tekstów literackich. Wystarczy sięgnąć po swoją ulubioną powieść! Można przebrać kolegę, koleżankę  lub kogoś z rodziny za literackiego bohatera. Albo wykonać scenografię do takich utworów jak  „Quo vadis” lub jednej z powieści J.J. Kraszewskiego czy Andrzeja Sapkowskiego. Można też znaleźć miejsce, które kojarzy się z określoną scenką z ulubionej książki (rolnik pracujący tradycyjnie w polu z „Chłopów”).

Szczegóły uczestnictwa w konkursie określa Regulamin dołączony poniżej oraz na stronach www.scw-skawina.pl  i http://biblioteka-skawina.pl/

Regulamin konkursu fotograficznego 2016